Tente Seçenekleri Nelerdir ?

Tente Seçenekleri Nelerdir ?

Değişik amaçlar için farklı tercih seçenekleri sunan tente modellerimizi  doğru seçim yapabilmeniz için sizlere özel olarak derledik.

Tente Çeşitleri

Genellik anlamı olarak güneş etkisinden korunmak amacıyla bir mekanın üzerine gerilen bez, ya da  naylon gibi malzemelerle yapılmış örtülere tente adı verilir.

Yazın mevsimsel etkilere maruz kalmamak için kullanılan bu malzemelerle hem güzel havaların keyfini çıkarabilir hem de güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz.

Balkon, teras ya da bahçe ya da kış bahçenize  tente  yaptırmaı düşünüyorsanız bu mekanın gündüz gün ışığından ne kadar faydalanmasını istediğinize karar vermeniz gerekir. Gün içinde saatlerde, güneş ışığının şiddeti ve yönü farklıdır.Seçim yaparken bunları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Tente Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

Tente seçiminde bir çok uncusr var .Bunlardan en önemlilerinden biri tentenin hareketini sağlamakla görevli olan pistonlardır. Makasları pistonlu tenteler diğerlerinde göre daha uzun ömürlü olur .Ayrıca sessiz çalışmasıyla tercih edilir.

Güneşi tam karşıdan alan mekanlarda tentenin ön kısmına yer alan güneşlikleri kullanmalısınız.
Tente için tercih edilmesi gereken en iyi kumaş; hava şartlarına karşı dayanıklı, su geçirmeyen ve solma yapmayan kumaşlardır.
Tente malzemesi paslanmaz çelikten olmalıdır.

Eğim ayarlı tenteler :

Eğimini istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz bir mekanizmala çalışan tentelerdir. Çevirme kolu sayesinde, tenteye güneşin yönüne göre istediğiniz eğimi verebilirsiniz.

Katlanır kollu tenteler:

Balkon, teras ve bahçelere  uygun olan tentelerdir.

Körüklü tenteler :

Körük vasıtasıyla yandan gelen güneşi de engelleyebilir ve istenilen şekilde ayarlanabilir.

Tek taraflı tente :

İki profilin üzerine monte edilirler . Tek taraflı açılabilirler.

Çift taraflı tente :

Ayak sistemi üzerine yapılırlar. Bu tenteler iki tarafa da açılabilen tente tipidir.Tekerlekli Ayak sistemi vasıtasıyla taşınabilen modelleri de yapılmaktadır.

Manuel tenteler:

Açılıp kapanabilen tüm tip tentelerde elle açılıp kapanabilen sisteme sahip olanlardır.

Sabit tente :

Yapıldığı yer itibarıyle üzerini kaplayacak şekilde sabitlenen açılıp kapanma özelliğine sahip olmayan tentelerdir. Kafe  restorant bar gibi açık mekanlar için tercih edilen sistemlerdir.

Motorlu tenteler:

Açılıp kapanabilen tente çeşitlerinde Elektrik vasıtasıyla çalışan açılıp kapanabilen tentelerdir.

Motorlu Tente seçerken, tentelerin yapısına dikkar edeceğiniz gibi bunun yanısıra önemli bir diğer unsur tentede hareketi sağlayan pistonlardırç. Makasları pistonlu tenteler hem daha uzun ömürlüdür hem de daha sessiz çalışması nedeniyle tercih nedenidir.

Sensorlu tente seçimi yaparsanız yağmurdan, güneşten veya rüzgardan tentenizin zarar görmesine mani olursunuz. Sensorlar tente altındaki mobilyaların korunması için önemlidir.

Tente Modelleri mizi incelemek için lütfen linke tıklayınız